Medzinárodný deň školských knižníc PDF Tlačiť E-mail
Napísal Martina Lukačová   
Pondelok, 24 Október 2016 22:07

Každý štvrtý októbrový pondelok je už od roku 1999 Medzinárodným dňom školských knižníc. Pripomenuli sme si ho aj my so žiakmi CZŠ, a to rôznymi aktivitami. Žiaci 3. a 4. ročníka čítali prvákom a druhákom rozprávku Zlatá priadka, ktorú následne spoločne výtvarne znázorňovali.

Žiaci 6. ročníka si k nám do školy pozvali svojich starých rodičov, aby im starkí prečítali úryvok z knihy Maroško. Spoločne si potom pozreli aj filmovú verziu knihy a pri sladkom občerstvení porozprávali o živote detí v minulosti. Žiaci 7. – 9. ročníka sa zúčastnili v našej školskej knižnici prezentácie o knižniciach, aby si potom zmerali sily v súťaži Milionár v knižnici.

V rámci prvého a druhého stupňa sme zrealizovali aj súťaž O naj knihu, a to spomedzi kníh, ktoré si doniesli do školy samotní žiaci. Obdivovali sme tak najstaršiu, najnovšiu, najmenšiu, najväčšiu, najhrubšiu i najmodernejšiu knihu. Všetkým, ktorí sa do netradičného dňa zapojili, ďakujeme a veríme, že si spolu so všetkými zúčastnenými odniesli veľa obohacujúcich zážitkov.

 

 

Posledná úprava Utorok, 25 Október 2016 07:30