Aktuality 2012/2013
Výletníci PDF Tlačiť E-mail
Napísal Daniela Šlangová   
Streda, 26 Jún 2013 21:56

„Ideme na výlet do Bardejova a Bardejovských Kúpeľov“,  s takouto radosťou nastupovali naši prváci, druháci a tretiaci v stredu 19.6.2013 do autobusu, ktorý ich už ráno čakal pred školou. Koncoročné výlety sú už tradične  neoddeliteľnou súčasťou života našej školy a ponúkajú žiakom spoznávanie okolitých miest. Deti si v Bardejove prezreli expozíciu prírodovedného múzea, radničné námestie, baziliku sv. Egídia s výhľadom z kostolnej veže na široké okolie Bardejova. Horúčavu zahnali vynikajúcou zmrzlinou a pokračovali do Bardejovských Kúpeľov. Návšteva skanzena, kolonády, ochutnávka liečivých prameňov a nákup kúpeľných oplátok  umocnili ich zážitky a spiatočná cesta domov tak bola veselá. Tešíme sa na ďalšie výlety a poznávanie krás v našom okolí.

 

 
Nie je dôležité vyhrať, ale zabaviť sa ! PDF Tlačiť E-mail
Napísal Daniela Šlangová   
Streda, 26 Jún 2013 20:21

Týmto heslom sa niesla atmosféra školskej olympiády , ktorá sa na našej škole konala 24.6.2013 .Je to neoddeliteľná akcia, ktorá patrí tradične záveru školského roka. Zúčastnili sa jej žiaci 1. a 2. stupňa a žiaci špeciálnych tried. Súťažilo sa v atletických disciplínach. Žiaci prvého stupňa si merali výkony v behu na 300 m, behu na 50 m, v skoku do diaľky z miesta a v hode kriketovou loptičkou. Žiaci druhého stupňa súťažili v behu na 60m, 300 m a 1000 m, v skoku do diaľky a v hode kriketovou loptičkou.

Dievčatá 1.-2. roč.

Hod kriketovou loptičkou

1. Karmen Polhošová,2. Ema Maťašová,3. Karin Božiková

Skok do diaľky

1. Klára Rusinková,2.Karin Božiková, 3.Ema Maťašová

Beh na 50m

1.Ema Maťašová, 2.Klára Rusinková, 3.Karin Božiková

Beh na 300 m

1.Ema Maťašová, 2.Tamara Bujdošová,3. Karin Božiková

Dievčatá 3.-4.roč.

Hod kriketou loptičkou

1.Soňa Suchaničová, 2.Petra Tkačivská, 3.Margaréta Renčková

Skok do diaľky

1.Margaréta Renčková, 2.Lucia Perátová, 3.Petra Tkačivská

Beh na 50m

1.Lucia Perátová, 2.Soňa Suchaničová, 3. Petra Tkačivská

Beh na 300 m

1. Soňa Suchaničová, 2.Lucia Perátová, 3.Petra Tkačivská

Dievčatá 5.-6.roč.

Hod kriketovou loptičkou

1.Laura Volčková, 2.Mária Čonková, 3.Letícia Komárovská

Skok do diaľky

1.Letícia Komárovská, 2.Laura Volčková, 3.Veronika Vatehová

Beh na 60 m

1.Letícia Komárovská, 2.Veronika Vatehová, 3.Natália Gondeková

Beh na 300 m

1.Veronika Vatehová, 2.Letícia Komárovská, 3.Veronika kapcalová

Dievčatá 7.-9.roč.

Hod kriketovou loptičkou

1.Monika Siváková, 2.Laura Antonyová, 3.Katka Lešková

Skok do diaľky

1.Viktória Siváková, 2.Monika Siváková, 3.Viktória Kitľanová

Beh na 60 m

1.Viktória Siváková, 2.Zuzana Motyková, 3.Eva Perátová

Beh na 300 m

1.Viktória Siváková, 2. Monika Siváková, 3. Zuzana Motyková

Chlapci 1.-2. roč.

Hod kriketovou loptičkou

1.Patrik Bokšanský, 2. Valér Olach, 3.František Goroľ

Skok do diaľky

1.Jozef Sasarák, 2.M. Čonka, 3. Jozef Fiľarský

Beh na 50 m

1. Jozef Sasarák, 2.Tibor Veselý, 3.M. Ćonka

Beh na 300 m

1. Jozef Sasarák, 2. M. Čonka, 3.Tibor Veselý

Chlapci 3.-4. roč.

Hod kriketovou loptičkou

1.Adrián Olach, 2. Matej Bujdoš, 3. Ján Berík

Skok do diaľky

1.Matej Bujdoš, 2. Ján Berík, 3.Ľubomír Hmurčík

Beh na 50 m

1. Ján Berík, 2. Matej Bujdoš, 3.Alexander Kaščák

Beh na 300m

1. Ján Berík, 2. Alexander Kaščák, 3. Matej Bujdoš

Chlapci 5.-6. roč.

Hod kriketovou loptičkou

1. Marek MAčej, 2. Milan Olach, 3. Samuel Baran

Skok do diaľky

1. Marek Mačej, 2. Samuel Baran, 3. Matúš Motyka

Beh na 60m

1. Marek Mačej, 2.Radovan Križanovský, 3. Stanislav Humeník

Beh na 300m

1. Marek Mačej, 2. Radovan Križanovský, 3. Adam Motyka

Beh na 1000m

1. Adam Motyka, 2. Samuel Baran, 3. Stanislav Humeník

Chlapci 7.-9.roč.

Hod kriketovou loptičkou

1.Oliver Berík, 2.Samuel Gula, 3.Frederik Ganaj

Skok o diaľky

1.Oliver Berík, 2. Samuel Gula, 3.Patrik Fecko

Beh na 60m

1. Oliver Berík, 2. Samuel Gula, 3. Patrik Fecko

Beh na 300 m

1. Patrik Fecko, 2. Oliver Berík, 3. Adam Strnád

Beh na 1000m

1. Adam Strnád, 2. Alojz Sivák, 3. Matúš Štelmách

Posledná úprava Streda, 26 Jún 2013 21:57
 
Plavecká liga PDF Tlačiť E-mail
Napísal Ladislav Vateha   
Piatok, 31 Máj 2013 11:42

29.mája 2013 sa konalo 3. kolo 8.ročníka  mestskej plaveckej ligy. Aj našu školu tam reprezentovali šikovní plavci, ktorí  sa umiestnili na pekných miestach. Aj touto cestou im blahoželáme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy.

Oliver  Berik:  1.miesto  25  KRAUL,  1.miesto  50  KRAUL

Viktória  Harmadová:  2. miesto  50m PRSIA,   2. miesto  100m PRSIA

Klaudia  Harmadová:   1. miesto  25m  PRSIA,   2.miesto   50m  PRSIA

Andrej  Timotej  Senaj:  2.miesto  50m PRSIA,  2.miesto   100m PRSIA,  3.miesto    50m KRAUL,

Posledná úprava Piatok, 31 Máj 2013 16:00
 
Rozprávočka, rozprávka PDF Tlačiť E-mail
Napísal Ladislav Vateha   
Pondelok, 27 Máj 2013 08:33

Jedného dňa na hodinu čítania k prváčikom a druháčikom zavítala pani spisovateľka Magdaléna Pavlišinová. Pochádza z blízkeho okolia z obce Radoma a napísala rozprávkovú knižočku pre detičky. Bolo to veľmi milé stretnutie s rozprávkou. Pani spisovateľka nás voviedla do tajov ako vzniká kniha a ako sa stať spisovateľkou. Mnohí sme sa inšpirovali do čítania a písania príbehov a rozprávok.

Posledná úprava Piatok, 31 Máj 2013 16:02
 
Pieseň pre Sv. Otca - 18. ročník PDF Tlačiť E-mail
Napísal Ladislav Vateha   
Nedeľa, 26 Máj 2013 13:13

Spevácka súťaž katolíckych škôl Košickej arcidiecézy Pieseň pre Svätého Otca, ktorú tradične organizuje CZŠ sv. Petra a Pavla v Stropkove v spolupráci s farnosťou a mestom Stropkov, sa tohto roku konala 22. mája 2013. Bol to už v poradí 18. ročník, takže táto súťaž sa v našom meste zaraďuje medzi tie, ktoré sa vyznačujú patričnou kvalitou a tradíciou. Celé podujatie začalo sv. omšou v Sanktuáriu, celebroval ju vdp. kaplán René Vykukal spolu s vdp. kaplánom Františkom Telvákom a otcom redemptoristom Jozefom Kišákom, správcom Gréckokatolíckej farnosti Stropkov. Vo svojej homílii pán kaplán vyzdvihol silu a pôsobivosť spievaného slova umocneného intenzitou lásky a úprimnosti, vyvierajúcej zo srdca interpreta. Samotnú súťaž otvorila Mária Karašinská, riaditeľka organizujúcej školy a Tibor Kubička, vedúci OŠaK pri MsÚ Stropkov. Vo svojom príhovore p. riaditeľka s radosťou skonštatovala fakt, že táto živá a dynamická súťaž sa teší veľkej obľube katolíckych škôl a zariadení Košickej arcidiecézy, medzi ktorými sa aj vďaka nej „vytvorilo nádherné puto spolupatričnosti, lásky a radosti. A to je hlavným poslaním tejto súťaže – budovať lásku k Bohu, oddanosť Svätému Otcovi a Cirkvi a krásne vzájomné vzťahy“. Pán Kubička vyzdvihol fakt, že napriek dnešnej konzumnej dobe, keď mnohí mladí ľudia podliehajú apatii a nezáujmu o hodnoty, nájdu sa aj takí, ktorí sa s láskou venujú umeniu a spevu.  Tohto roku v štyroch kategóriách  súťažilo 33 interpretov zo 14 škôl, výkony ktorých odborná porota pod vedením bývalej vysokoškolskej profesorky Evy Zacharovej a pedagógov Konzervatória v Košiciach manželov Kyjovských  ocenila tromi pásmami – zlatým, strieborným a bronzovým. Našu katolícku školu reprezentovali v troch kategóriách Laura Šlangová, Eva Perátová a Kristína Pavúková a na našu veľkú radosť všetci získali zlaté pásmo. Okrem vkusných diplomov s portrétom Svätého Otca Františka si všetci účinkujúci odniesli domov tričká s logom súťaže. Celá organizácia súťaže bola financovaná sponzormi, ktorým aj touto cestou ďakujem za ich štedrosť, podobne aj mestu za poskytnuté priestory a ústretovosť. M. Karašinská

Video - piesne našich žiakov (youtube)

Posledná úprava Nedeľa, 26 Máj 2013 13:18
 
<< Začiatok < Dozadu 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dopredu > Koniec >>

Stránka 1 z 9