Deň Zeme PDF Tlačiť E-mail
Napísal Daniela Šlangová   
Štvrtok, 26 Apríl 2012 09:54

Každoročne si 22. apríla pripomíname Deň Zeme. Je to deň, ktorý patrí našej planéte Zem. Zážitkové environmentálne aktivity i upratovanie okolia sú jeho súčasťou . Aj naša škola sa preto zapojila do týchto upratovacích aktivít v časti Stropkov-Bokša. Požehnaním  slnečného  dňa a dobrej pracovnej nálady sa našim žiakom  podarilo vyčistiť lokalitu Studeného potoka a jeho okolia. Sprievodnými aktivitami bolo aj tvorenie krásnych posterov , či sledovanie filmu o záchrane našej planéty, čím si žiaci pripomenuli svoju závislosť na cenných Božích daroch, ktoré sú nám prostredníctvom Zeme poskytované a zároveň si uvedomili , že zemské zdroje nie sú nevyčerpateľné a rovnováha všetkého životného na tejto planéte je vzácna, obdivuhodná, no veľmi krehká.

Posledná úprava Sobota, 28 Apríl 2012 14:16