Pieseň pre Svätého Otca PDF Tlačiť E-mail
Napísal Ladislav Vateha   
Nedeľa, 13 Máj 2012 21:37

Dňa 10. mája sa po 17-tý krát konala v našom meste spevácka súťaž katolíckych škôl Košickej arciediecézy Pieseň pre Svätého Otca, ktorú tradične organizuje CZŠ sv. Petra a Pavla v spolupráci s farnosťou a mestom Stropkov.

V tomto roku nás svojou návštevou poctil doc. Dr. Ján Veľbacký PhD ktorý po ukončení  doktorandského štúdia v Ríme na Pápežskom inštitúte posvätnej hudby v Ríme pôsobí a vyučuje na Teologickej fakulte v Košiciach Katolíckej univerzity v Ružomberku.  Výkony  súťažiacich ako tradične hodnotila odborná porota renomovaných osobností z oblasti hudby  Mgr. Eva Zacharová, Mgr. Monika Kyjovská a Mgr. Milan Kyjovský.

V tomto roku sa súťaže zúčastnilo 39 žiakov z 15 škôl, ktorí v 4 kategóriach (I. kat sólo 6.-9. rokov, II. kat. sólo 10.-12 rokov, III.kat sólo 13.-15. rokov,  IV. kat duo 6.-15 rokov) zaspievali 40 piesní a tak okrem  nezabudnuteľného umeleckého zážitku uvili Svätému Otcovi  duchovnú kyticu piesni.  Ako v závere zhodnotila členka poroty Mgr. Eva Zacharová, tak krásne zaspievané piesne a na tak vysokej hudobnej úrovni (kvalite), namä v III. kategórie si ešte doposiaľ v tejto súťaži napamätá.

Domácu školu,  CZŠ sv. Petra a Pavla, reprezentovali  Mária Goroľová (4. roč.), Eva Perátová (6. roč.), Klára Kizáková (7. roč.) ktorý si odniesli 3 strieborné ocenenia a 1 bronzové.

 

Posledná úprava Nedeľa, 13 Máj 2012 21:40