Duchovné cvičenia žiakov PDF Tlačiť E-mail
Napísal Martina Lukačová   
Pondelok, 28 Máj 2012 17:54

"A keby niekto zhrešil, máme u Otca zástancu: Ježiša Krista, spravodlivého. On je zmiernou obetou za naše hriechy; a nielen za naše, ale aj za hriechy celého sveta.“ (2 Jn 2, 1 – 2)

Štvrtý májový týždeň bol pre žiakov našej CZŠ netradičný. Mali totiž možnosť zúčastniť sa duchovnej obnovy v dňoch 21. – 22. 5. (žiaci 3. - 5. ročníka),  resp. od 23. do 24. 5. 2012 (žiaci 6. – 9. ročníka). Pod vedením p. kaplána Františka a štyroch animátoriek sa zamerali na tému Hriech.

Čakal ich program vyskladaný zo zaujímavých aktivít, napr. Klince, Blato či Mená. Nechýbala ani svätá omša, krížová cesta v prírode, spovedné zrkadlo a azda najvzrušujúcejšia nočná hra s názvom Šťastie, ktorej predchádzala super opekačka. Výbornú atmosféru umocnilo kvalitné ubytovanie, chutná strava i krásne prostredie, keď sme sa mohli dosýta vyšantiť, ale aj stíšiť a započúvať do Božieho slova.

Dva dni strávené v Danovej tak ponúkli mnohým účastníkom nový rozmer vo vzťahu s Bohom, vzpružili ich a naštartovali do ďalších obyčajných dní... a možno aj pomohli pochopiť, že milovať Boha neznamená len od rána do večera modliť sa.

Tešíme sa snáď opäť o rok J

 

Posledná úprava Štvrtok, 31 Máj 2012 07:29