Škola v prírode PDF Tlačiť E-mail
Napísal Ladislav Vateha   
Streda, 11 Jún 2014 10:06

V čase od 2.6.-6.6.2014 sme boli v Tatranskej Lomnici vo Villa Parku. Bol to nádherný penzión, kde sme sa sa chutne najedli, večer vybláznili na diskotéke, biliarde, či ping-pongu a oddýchli si v útulných izbičkách. Aj keď nám prvé dva dni občas mrholilo, nič nás neodradilo od nášho cieľa - čo najviac vidieť a spoznať Tatry. Navštívili sme múzeum TANAP-u, SKI múzeum, vyviezli sme sa zubačkou na Hrebienok, šľapali k Studenovodským vodopádom, nasadli do kabiniek a odviezli sme sa na Skalnaté pleso do výšky 1768 m.n.m. Videli sme Štrbské pleso, odtiaľ sme sa vybrali k Popradskému plesu a späť, odšľapali sme 860 schodov v Belianskej jaskyni...

Pán Boh nám žehnal celý náš pobyt aj cestu. Nič sa nám nestalo, nik sa nestratil ani medveďa nestretol :-), len laň sa pásla za penziónom. Cestou tam sme sa zastavili na mariánskej hure v Levoči poprosiť o požehnanie. Počas týždňa sme navštívili aj miestny kostolík, kde nás pán farár srdečne privítal a tešil sa, že pri nás so svojimi farníkmi omladol. Cestou späť sme mali zastávku na pútnickom mieste Litmanová, kde sme poďakovali za dary, ktoré sme počas týždňa dostali.

Všetci sme boli statočný, aj keď sme si to bez našich mamičiek nevedeli predstaviť, počúvali sme panie učiteľky a plní zážitkov sme sa s úsmevom vrátili domov. Ďakujeme všetkým za modlitby, finančnú pomoc, pochopenie a dôveru.

Posledná úprava Streda, 11 Jún 2014 10:16