Pieseň pre Svätého Otca 2018 - 23. ročník PDF Tlačiť E-mail
Napísal Ladislav Vateha   
Utorok, 29 Máj 2018 13:35

Neodmysliteľnou súčasťou májových podujatí vo farnosti a meste Stropkov je v ostatných rokoch aj spevácka súťaž katolíckych škôl Košickej arcidiecézy Pieseň pre Svätého Otca, ktorú tradične organizuje CZŠ sv. Petra a Pavla v Stropkove v spolupráci s farnosťou a mestom Stropkov.

23. mája 2018 sa v priestoroch divadelnej sály MsKS konal už jej 23. ročník, ktorý začal slávnostnou svätou omšou v Sanktuáriu Najsvätejšieho Tela a Krvi Pána. Hlavným celebrantom a vzácnym hosťom bol Mons. Prof. ThDr. PaedDr. Pavol Dráb PhD., kanonik Košickej arcidiecézy, predseda komisie pre posvätný rád a ministéria.  Po milom úvodnom slove postupne vzdalo úctu  Svätému Otcovi Františkovi 48 súťažiacich z 18 cirkevných škôl. Ich výkony hodnotila odborná porota v zložení: Mgr. E. Zacharová – predsedníčka a členky: Mgr. M. Polohová a Mgr. M. Prusáková. Aj tento ročník zhodnotila vysoko pozitívne vzhľadom na neustále stúpajúcu kvalitu speváckych talentov, ako i  organizácie súťaže. Svedčí o tom tiež umiestnenie spevákov v jednotlivých pásmach, keď nikto neodišiel bez ceny a diplomu.

Našu CZŠ sv. Petra a Pavla v Stropkove reprezentovali Angelka Renčková (I. kat.), Terezka Bujdošová (II. kat.), Emka Maťašová (III. kat.) a spevácke duo Emka Maťašová a Laura Šlangová (IV. kat.). V prvých troch kategóriách si dievčence vyspievali zlato a v poslednej striebro, a to aj zásluhou pedagógov – Mgr. D. Šlangovej, Mgr. Š. Perátovi a Mgr. Z. Petriľákovej, ktorí ich na súťaž pripravovali. Tešíme sa spolu s nimi a veríme, že sú povzbudením aj pre ďalších, ktorí by chceli spevom vyjadriť svoju vieru a oddanosť Svätej Cirkvi.